تاریخ : سه شنبه 17 بهمن 1396     |     کد : 773

مراسم بزرگداشت چهلمین بهار آزادی برگزارشد.

مراسم بزرگداشت چهلمین بهار آزادی با همکاری دانشگاههای سراسری ،آزاد ، پیام نوربناب ،بسیج دانشجویی و باحضور دکتر متفکر آزاد، عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز به عنوان سخنران ویژه مراسم و روسای ادارات در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی و مهندسی واحد بناب برگزار شد.

به گزارش خبرنگارفرهنگی دانشگاه بناب؛مراسم بزرگداشت چهلمین بهار آزادی با همکاری دانشگاههای سراسری ،آزاد ، پیام نوربناب ،بسیج دانشجویی و باحضور دکتر متفکر آزاد، عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز به عنوان سخنران ویژه مراسم و روسای ادارات در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی و مهندسی واحد بناب برگزار شد.
در این همایش دکتر روح اله متفکر آزاد اخراج حکومت شاهنشاهی را یکی از اهداف ایجاد انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: اخراج کردن حکومت شاهنشاهی و دیکتاتوری تنها یکی از اهداف ایجاد انقلاب بود و مهمتر از آن رفع نیاز های جامعه یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود.
وی با تأکید بر اینکه شعارهای انقلاب همانند یک پرچم هستند گفت: پرچم به معنای یک نشان برای رسیدن به هدف اصلی محسوب می شود و شعارهای انقلاب همان اهداف اصلی مردم و انقلاب هستند و اگر نشانه های انقلاب یا همان شعارهای آن فراموش شوند، رسیدن به اهداف اصلی انقلاب غیر ممکن خواهد شد.
عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز؛ خوش بین بودن برخی آقایان به آمریکا را علت اصلی شکست و سرنگونی آنها عنوان کرد و گفت: دکتر مصدق به دلیل همین خوش بینی سرنگون شد و امروز برخی از کشورهای اسلامی مانند عربستان چنین ذهنیتی برای خود دارند و این در حالی است که آمریکا همین کشور عربستان را مانند یک گاو شیرده می داند .
دکتر روح اله متفکر آزاد وظیفه اصلی نسل جوان را پیمودن ادامه راه نسل های قبلی انقلاب عنوان کرد و گفت: این انقلاب باید به دستان خود جوانان انقلابی ادامه پیدا کند تا به هدف اصلی خود یعنی همان شعارهای انقلاب برسد و اگر این انقلاب به دست افراد غیر انقلابی بیافتد در رسیدن به اهداف و آرمان های خود شکست خواهد خورد.
 
گزارش تصویری:

 نوشته شده در   سه شنبه 17 بهمن 1396  ساعت  14:44   توسط   مهدی پوراصل معاونت فرهنگی و اجتماعی    تعداد بازدید  185
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode
 
 
 

لینک های مفید


دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
انجمن های علمی دانشجویی
کرسی های آزاداندیشی
حمایت از کودکان سرطانی