تاریخ : دوشنبه 14 آبان 1397     |     کد : 795

تیم انجمن علمی دانشگاه بناب مقام سوم مسابقات سازه‌های ماکارانی را کسب کرد

مسابقات سازه‌های ماکارونی شمال غرب کشور با هدف تقویت خلاقیت و روحیه کار تیمی دانشجویان و ایجاد شور و نشاط در بین دانشگاه‌ها در قالب جشنواره علمی شهدای دانشجو در سطح شمالغرب کشور در دانشگاه صنعتی سهند تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه بناب: مسابقات سازه‌های ماکارونی شمال غرب کشور با هدف تقویت خلاقیت دانشجویان در قالب جشنواره علمی شهدای دانشجو در دانشگاه صنعتی سهند تبریز برگزار شد.

ابوالفضل جدائی، عضو انجمن علمی دانشگاه بناب گفت: مسابقات سازه‌های ماکارونی شمال غرب کشور با هدف تقویت خلاقیت و روحیه کار تیمی دانشجویان و ایجاد شور و نشاط در بین دانشگاه‌ها در قالب جشنواره علمی شهدای دانشجو در سطح شمالغرب کشور در دانشگاه صنعتی سهند تبریز برگزار شد.

جدائی مطرح کرد: این مسابقه با شرکت ۱۲۰ نفر در قالب ۳۴ تیم برگزار شد و ما طی ۳ روز توانستیم یک سازه به طول ۴۵ سانت و عرض ۴ سانت بسازیم که طرح این سازه ۲۶ ماکارونی کششی و۲۵ عضو فشاری داشت. عضو انجمن علمی مکانیک دانشگاه بناب در خصوص سازه ارائه شده در جشنواره افزود: فشاری‌های این سازه ماکارونی باریلا n ۹ و کششی‌های این سازه ماکارونی باریلا n. ۸ بود و ما سعی کردیم از حداقل چسب استفاده شده بکار ببریم تا با وزن پایین سازه مقاومترین نتیجه را بدست اوریم. وی افزود: چند کششی این سازه به دلیل تغیرات ناگهانی آب و هوا ترک برداشته و نتوانست راندمان مورد نظررا کسب کند امید است مسئولان دانشگاه با فراهم کردن کردن کارگاهی مناسب، این مشکلات را بر طرف کند تا تلاش ما دانشجویان نتیجه بهتری داشته باشد.
عضو انجمن علمی مکانیک دانشگاه بناب در این مسابقات تصریح کرد: سازه را در باکسی مناسب قرار دادیم تا رطوبت باعث خراب شدن سازه نشود و سازه سالم به محل برگزاری برسد، سازه صبح روز مسابقه به داوری تحویل قرطینه شد وزن این سازه حدود ۱۱۴ گرم بود که وزن ۱۷۰۳۰۰ گرم را تحمل کرد و موفق شد مقام سوم این دوره مسابقات را کسب کند.


نوشته شده در   دوشنبه 14 آبان 1397  ساعت  08:52   توسط   مهدی پوراصل معاونت فرهنگی و اجتماعی    تعداد بازدید  29
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode
 
 
 

لینک های مفید


دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
انجمن های علمی دانشجویی
کرسی های آزاداندیشی
حمایت از کودکان سرطانی