تاریخ : يکشنبه 18 آذر 1397     |     کد : 800

️افتخاری دیگر از انجمن های علمی برای دانشگاه بناب

تیم‌های برنامه‌نویسی دانشگاه بناب به مسابقات بین المللی  ACM راه پیدا کردند

معاون فرهنگی و امور اجتماعی دانشگاه بناب اظهار داشت: تیم‌های برنامه‌نویسی دانشگاه بناب توانستند در چهل و سومین دوره مسابقات جهانی ACM به جایگاه خوبی دست پیدا کنند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه بناب:معاون فرهنگی واجتماعی دانشگاه بناب  با اشاره  به برگزاری مسابقات ACM گفت: مسابقات ACM یکی از مهم‌ترین و معتبرترین مسابقات بین المللی برنامه نویسی جهان می‌باشد که هر ساله برگزار می‌شود و تیم‌های شرکت کننده در این مسابقه در مرحله اول باید در مسابقات آنلاین آن حضور یابند تا مجوز شرکت در مسابقه حضوری را کسب کنند.
قاسمیان بیان کرد: هر دانشگاه سهمیه خاصی برای ارائه تیم در مسابقه حضوری دارد و دی ماه امسال مسابقات حضوری آن در دانشگاه شریف برگزار می‌شود. سهمیه دانشگاه بناب در این دور از رقابت‌ها یک تیم خواهد بود.
وی مطرح کرد: در این دوره از مسابقات ۳ تیم از دانشگاه بناب به صورت همزمان جهت رقابت در بخش آنلاین مسابقات در سایت کامپیوتر دانشگاه بناب حضور داشتند و در این رقابت بعد از ۴ ساعت تلاش نفس گیر توانستند با کسب رتبه‌های ۱۵۵، ۲۴۰، ۲۶۶ از بین ۶۶۶ تیم فعال جایگاهی مناسبی به خود اختصاص دهند و در نهایت تیم Alt + F. ۴ باحل ۷ سوال از ۹ سوال به عنوان نماینده دانشگاه بناب اجازه شرکت در مسابقات حضوری را بدست آورد.
وی با اشاره به کسب رتبه ۲۸ ام مسابقات حضوری سال گذشته مطرح کرد: تیم انجمن علمی دانشگاه بناب سال گذشته تیم‌های برنامه نویسی دانشگاه‌های دیگری مانند دانشگاه شیراز، زنجان، تبریز، خواجه نصیر تهران و... را پشت سر گذاشت. امسال این تیم متشکل از آقایان علی شبان پور، امید صدیقی و خانم فاطمه علی نژاد در مسابقات حضور خواهند داشت.
وی با اشاره به توانمندی‌های انجمن‌های علمی دانشگاه بناب گفت: در چندین سال گذشته دانشجویان دانشگاه بناب به خصوص دانشجویان رشته کامپیوتر نشان داده اند که با وجود کمبود امکانات، دارای پتانسیل‌های زیادی هستند و می‌توانند در عرصه‌های ملی و بین المللی بدرخشند و این موفقیت‌ها را مدیون اساتید گرانقدر دانشگاه بناب هستیم و اگر حمایت‌ها و راهنمایی‌های این عزیزان نبود، کسب چنین موفقیت‌های دور از انتظار بود.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بناب با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی با رویکرد علمی عملکرد برجسته ای داشته ایم، تاکید کرد: کسب عناوین مختلف علمی در حوزه انجمن های علمی بیانگر موفقیت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بناب در حوزه علمی است و انجمن های علمی دانشگاه بناب در مسابقات منطقه ای و ملی حائز رتبه های اول شده اند.
وی با اشاره به برخی عناوین کسب شده توسط دانشجویان دانشگاه بناب افزود: رتبه دوم مسابقات کدنویسی کشوری دانشگاه شریف، رتبه سوم مسابقات طراحی و تحلیل مهندسی دانشگاه امیر کبیر، مقام دوم مسابقات شناخت فلزات شمالغرب کشور، حضور با چندین غرفه در نمایشگاه ربع رشیدی و شرکت در جشنواره های علمی کشوری و برگزاری رویدادهای تخصصی و کارگاه های آموزشی با حضور صاحبان صنایع از برجسته ترین فعالیت های علمی حوزه انجمن های علمی دانشگاه بناب است.
احسان یزدانی نیز دبیر انجمن علمی کلیک خاطر نشان کرد: انجمن‌ها با برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی مختلف، سازماندهی تیم‌ها و جذب حمایت مادی و معنوی از دانشگاه جهت شرکت در مسابقات ملی، همایش ها، اردو‌های علمی وبرگزاری مسابقات گامی موثر در این راستا برمی دارند. هر چند بعضی اوقات بروکراسی‌ها بیش از انداره وقت گیر می‌شود و معمولا می‌توانیم مطالبات خودمان را با وقفه چندین ماهه از دانشگاه دریافت کنیم، اما امید است هرچه زودتر موانع و مشکلات مرتفع گردند.
طبق این گزارش، مسابقات بین‌المللی ACM همه ساله از سوی انجمن ماشین‌های محاسب و با پشتیبانی شرکت‌های بزرگی چون IBM ، به عنوان یکی از مهم‌ترین و معتبرترین مسابقات برنامه‌نویسی در سطج جهان برگزار می‌شود و تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات، دانشجویان دانشگاه‌های سرتاسر جهان هستند و این تیم‌ها برای ورود به مرحله نهایی باید در مسابقات منطقه‌ای شرکت کرده و جواز حضور در دوره پایانی را کسب کنند.
 
 


نوشته شده در   يکشنبه 18 آذر 1397  ساعت  14:38   توسط   مهدی پوراصل معاونت فرهنگی و اجتماعی    تعداد بازدید  52
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode
 
 
 

لینک های مفید


دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
انجمن های علمی دانشجویی
کرسی های آزاداندیشی
حمایت از کودکان سرطانی