تاریخ : دوشنبه 26 فروردين 1398     |     کد : 817

همایش پیشگیری و امنیت به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بناب در دانشگاه بناب برگزار شد

همایش پیشگیری و امنیت با حضورخانواده های معزز شهدای مدافع حرم و دانشجویان با حضور سردار دکتر منتظر المهدی مشاور فرمانده نیروی انتظامی کشور در دانشگاه سراسری بناب برگزار شد.

به گزارش خبرنگارفرهنگی دانشگاه بناب؛ این همایش صبح روز یکشنبه ۲۵ فروردین با حضور دانشگاهیان، مسئولین شهرستان، خانواده شهدای مدافعان حرم، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه بناب در سالن کنفرانس علامه طباطبایی برگزار شد.
سردار منتظر المهدی، مشاور عالی فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، امنیت را یک مقوله اساسی در جامعه دانست و گفت: در جوامع امروزی امنیت صرفاً با محوریت دولت و پلیس و ارگان‌های امنیتی نیست، امنیت به معنای واقعی زمانی تحقق می‌یابد که همه نهادها و ارگان‌ها و مردم دست به کار شده و به میدان بیایند.
وی علوم ارتباطی و شناختی را شاخصه‌ی اصلی ارتباط با مردم دانست و گفت: در فضای اندیشه گری جهان امروز قدرت از آن کسانی است که بتوانند با مردم ارتباط برقرار کند و اعتماد ایجاد کنند و تمامی سرمایه‌های بی بدیل واجتماعی را جلب کنند و امروز در بیشتر دانشگاه‌ها و اندیشکده های نظامی و امنیتی دنیا قبل از اینکه فنون را یاد بدهند علوم ارتباطی و علوم شناختی را سرلوحه تعلیم و تربیت خود قرار می‌دهند.
سردار منتظر المهدی در بخش دیگری از سخنان خود از شیوع اعتیاد و مواد توهم زا در بین جوانان و برخی از دانشجویان ابراز نگرانی کرد و ادامه داد: اعتیاد از ایستگاه سیگار آغاز می‌شود و اعتیاد به مواد مخدری و توهم زا شبیه به نهالی است که در طوفان خم می‌شود اما نمی شکند.
وی ادامه داد: ادبیات تحقیر و تنبیه و تحدید باید تبدیل به ادبیات تشویق، ترغیب، تحسین، تکریم در جوانان شود و باید ارتباط را با جوانان را بیشتر کرد تا همراه با یکدیگر از این بحران نیز عبور کنیم.
گفتنی است در ادامه همایش اجرای زیبای تواشیح توسط گروه همخوانی و تواشیح بشری تبریز برگزار شد و در پایان از خانواده معزز و معظم شهدا توسط سردار منتظر المهدی و اعضای هیات رئیسه دانشگاه بناب تجلیل به عمل آمد.

گزارش تصویری:

نوشته شده در   دوشنبه 26 فروردين 1398  ساعت  15:33   توسط   مهدی پوراصل معاونت فرهنگی و اجتماعی    تعداد بازدید  44
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode
 
 
 

لینک های مفید


دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
انجمن های علمی دانشجویی
کرسی های آزاداندیشی
حمایت از کودکان سرطانی